Kas yra regresinė hipnoterapija?
Tai psichoterapijos rūšis, kurios tikslas, kaip ir bet kurios kitos, yra padėti pasijusti geriau. Pasitelkus hipnozės metodą, galima išsikelti giliai slypinčius prisiminimus, tų įvykių, kurie sukėlė traumas, uždėjo blokus ar psichologinius įspaudus, tada atrasti ryšį tarp tų įvykių ir to, kas neduoda ramybės šiandien ir tą ryšį nutraukti. Hipnoterapijos sesijos metu sugriauname ir paleidžiame žalojančius įsitikinimus, o vietoje jų sukuriame naujus, padedančius keisti gyvenimą, įsitikinimus. Tokiu būdu galima perprogramuoti pasąmonę taip, kad ji dirbtų Jūsų labui ir su Jumis, o ne prieš Jus.
Kuo naudinga regresinė hipnoterapija?
Hipnoterapija, kaip ir bet kuri kita terapija, turi vienintelį tikslą - padėti pasijusti geriau. Jos pagalba, galima išspręsti daug problemų:
SANTYKIAI. Pirmiausia, tvarkom santykį su savimi, o po to ir su aplinkiniais. Ir tikrai nebus taip, kad po vienos ar kelių sesijų iš naujo sužydės visiškai mirę santykiai su antrąja puse, arba toksiški santykiai staiga pasikeis į sveikus. Kai kuriuos santykius gali būti būtina nutraukti vien tam, kad prasidėtų sveikimas. Bet, hipnoterapijos pagalba galima išspręsti tas problemas, kurios iki šiol trukdė kurti sveikus ir šiltus santykius, nuolat pritraukdavo į akiratį toksiškus žmones, iššaukdavo toksiškumą mumyse ir priversdavo atstumti mylinčius ir rūpestingus žmones mūsų aplinkoje.
PRIKLAUSOMYBĖS. Kas tai bebūtų: rūkymas, alkoholis, maistas, pirkimas, intymumas, adrenalino medžioklės – absoliučiai viskas, kas tampa priklausomybe - tai tik pakaitalas, bandymas užpildyti tuštumą viduje. Sesijos metu galime atrasti tos tuštumos priežastį, emocinį įspaudą ar bloką, kuris neleidžia užsipildyti. Susitvarkyti su tuo ir tai paleisti. Tada lengviau pasileidžia ir pati priklausomybė.
FOBIJOS IR BAIMĖS. Mes neateiname į šį pasaulį su viešojo kalbėjimo, aukščio, tamsos ar kitokiom baimėm, mes neateiname su klaustrofobijom, akrofobijom ir kitokiom fobijom. Kažkas kažkada turėjo atsitikti, kad pasąmonė nuspręstų visa tai sukurti. O jei ji tai sukūrė, tai ji gali savo kūrinį ir sugriauti. Su pagalba, žinoma.
DEPRESIJA. Ji gali kilti dėl įvairių priežasčių: žema savivertė, vienatvės/tuštumos jausmas, psichologinės traumos, žalojantys įsitikinimai apie save ir dar daugybė. Tačiau visa tai, irgi, tvarkoma atradus priežastį, atradus priežastinį įvykį, kuris paliko įspaudą ir nutraukus emocinį ryšį su juo. Ką mes ir darome sesijos metu.
EMOCINIAI KRAŠTUTINUMAI. Pykčio ir nerimo priepuoliai, panikos atakos, apatija ir panašūs ekstremalumai, tai ženklas, kad kažkur kažkas gyvenime pakrypo labai negerai ir kūnas visom išgalėm bando apie tai kalbėti. Gal tai nepaleistos emocijos, gal tai nesutvarkytos traumos, kurios verčia itin skausmingai reaguoti, o gal dar kažkas. Spėlioti galima ilgai ir nuobodžiai. Arba nueiti į regresiją ir rasti tikslų atsakymą.
PSICHOSOMATIKA. Tai pasąmonės sukurti negalavimai su labai realiais simptomais ir pojūčiais kūne. Ir atsikratyti jos galima tik tada, kai atrandam kodėl ji susikūrė ir kam ji reikalinga. O tai gali būti kas tik nori: apsauga, bausmė, dėmesio/meilės trūkumas, nepaleistos emocijos, kurios desperatiškai ieško kelio lauk ir t.t. Netvarkoma psichosomatika gali išeiti į labai realias kūno ligas, kurios gali palikti labai realų pėdsaką.
POTRAUMINIS SINDROMAS (PTSD). Būna, kad nutinka neįtikėtinai skaudžių dalykų, kurių sukeltos psichologinės pasekmės gali persekioti didelę dalį gyvenimo, o jei su tuo nesitvarkyti, tai ir visą likusį. Hipnoterapija, gali padėti gerokai sumažinti, o gal net ir visai panaikinti (priklausomai nuo situacijos) PTSD pasekmes, ypač jei tai kombinuojama su kitom, atitinkamom, praktikom ir gydymu.
Tai pagrindinės sritys, kurias liečiame su klientais, bet sąrašą dar galima būtų tęsti.
Hipnoterapija teigiamai veikia ne tik klientą, bet ir patį hipnoterapeutą, nes mūsų pasąmonė yra neįtikėtinų gilumų ir kiekvienas prisilietimas prie jos, kiekvienas darbas, susijęs su jos veikla, daro pokyčius.